Petr Řehák - sbormistr

 

Mgr. Petr Řehák vystudoval obor sbormistrovství u prof. Tomáše Fialy na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Působil jako asistent sbormistra Vladimíra Petržilky v dětském sboru Kvítek v Lounech. Od roku 1996 vede komorní pěvecký sbor Romance v Ústí nad Labem.

Sbormistrem Jizerky je od roku 2016 a pokud zrovna nestojí před sborem, tak je posilou basové sekce ve Smíšeném sboru.

 

 

Nadia Ladkany - sbormistryně

Hlavní sbormistryně je absolventkou zpěvu na konzervatoři v Teplicích u prof. Evy Zikmundové. Poté studovala sbormistrovství na Pedagogické fakultě UK v Praze. Po studiích na UK pracovala pod pedagogickým vedením sopranistky Marie Urbanové.

V roce 1998 získala Cenu Leoše Janáčka na interpretaci a propagaci soudobé hudby. Účastnila se mezinárodních mistrovských pěveckých kurzů u H. Kobayashiho, M. Scheffela a T. Paula.

Kromě sólového zpěvu a sbormistrovské činnosti se věnuje také komorní hudbě, melodramu, mluvenému slovu a pedagogické činnosti (např. Konzervatoř v Teplicích).

Naši sbormistryni byla Jizerka souzena. Už ve třetí třídě zpívala v Komorním sboru Jizerka a tak se nemůžeme divit, že se v roce 2006 vrátila ke sboru jako hlasová poradkyně. Od roku 2008 je hlavní sbormistryní Jizerky a Komorního sboru. 

Hlavní sbormistryně je absolventkou zpěvu na konzervatoři v Teplicích u prof. Evy Zikmundové. Poté studovala sbormistrovství na Pedagogické fakultě UK v Praze. Po studiích na UK pracovala pod pedagogickým vedením sopranistky Marie Urbanové.
V roce 1998 získala Cenu Leoše Janáčka za interpretaci a propagaci soudobé hudby. Účastnila se mezinárodních mistrovských pěveckých kurzů u H. Kobayashiho, M. Scheffel a T. Paula.
Kromě sólového zpěvu a sbormistrovské činnosti se věnuje také komorní hudbě, melodramu, mluvenému slovu a pedagogické činnosti (př. konzervatoř v Teplicích).
Mezi nejdůležitější profesní spolupráce patří spolupráce se Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK, se kterým interpretovala a natočila oratorium Zdeňka Lukáše Adam a Eva, dále s Komorní filharmonií Pardubice, Filharmonií Hradec Králové, s orchestrem Virtuosi di Praga, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a dalšími významnými tělesy. 
Je sólistkou a stálou členkou Pražského komorního sboru, Pražského filharmonického sboru a vokálního ansámblu Martinů Voices. 
Naší sbormistryni byla Jizerka souzena. Už ve třetí třídě zpívala v Komorním sboru Jizerka a tak se nemůžeme divit, že se v roce 2006 vrátila ke sboru jako hlasová poradkyně. Následně je od roku 2008 hlavní sbormistryní Jizerky, Komorního i Smíšeného sboru. 

Nadia Ladkany a Petr Řehák

Petr Řehák a Nadia Ladkany

Kontakt

Jizerka Semily z.s.
Jizerská 564
513 01 Semily

© 2015 Jizerka Semily