Nadia Ladkany - hlavní sbormistryně

 

Hlavní sbormistryně je absolventkou konzervatoře v Teplicích u prof. Evy Zikmundové (zpěv - mezzosoprán), po níž studovala sbormistrovství na Pedagogické fakultě UK v Praze. V současné době je pod pedagogickým vedením sopranistky Marie Urbanové.

V roce 1998 získala Cenu Leoše Janáčka za interpretaci a propagaci soudobé hudby. Účastnila se mezinárodních mistrovských pěveckých kurzů u H. Kobayashiho, M. Scheffel a T. Paula.

Kromě sólového zpěvu se věnuje také komorní hudbě, melodramu a mluvenému slovu. Od roku 2004 je členkou komorního vokálního souboru Octopus Pragensis.

V poslední době spolupracuje se Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK, se kterým interpretovala a natočila oratorium Zdeňka Lukáše Adam a Eva, dále s Komorní filharmonií Pardubice, Filharmonií Hradec Králové, s orchestrem Virtuosi di Praga, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a dalšími významnými tělesy. Je sólistkou a stálou členkou Pražského komorního sboru.

Pedagogicky působí na konzervatoři v Teplicích. Od roku 2008 je hlavní sbormistryní Jizerky a Komorního sboru.

 

 

Petr Řehák - sbormistr 

 

Mgr. Petr Řehák vystudoval obor sbormistrovství u prof. Tomáše Fialy na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Působil jako asistent sbormistra Vladimíra Petržilky v dětském sboru Kvítek v Lounech. Od roku 1996 vede komorní pěvecký sbor Romance v Ústí nad Labem.


Sbormistrem Jizerky je od roku 2016 a pokud zrovna nestojí před sborem, tak je posilou basové sekce ve Smíšeném sboru.

 

Nadia Ladkany - hlavní sbormistryně

Petr Řehák - sbormistr 

Kontakt

Jizerka Semily z.s.
Jizerská 564
513 01 Semily