O Komorním sboru Jizerka

 
Komorní sbor Jizerka Semily vede sbormistryně Nadia Ladkany a skládá se z nejzkušenějších členek hlavního a smíšeného sboru. Od roku 2010 jsou jeho součástí také bývalé členky Jizerky.
 
Komorní sbor vystupuje pravidelně na společných koncertech s hlavním a smíšeným sborem. Samostatně se prezentoval například v rámci oslav mistra Jana Husa (Praha 2018).
 
Zpívá zde 20 - 30 dívek a žen.
 
 
O Smíšeném sboru Jizerka
 
Smíšený sbor Jizerka Semily vznikl již před mnoha lety, avšak v roce 2010 po 45. výročí od založení sboru se do něho vrátili i bývalé členky a členové. Dnes sbor čítá na 35 - 40 žen a mužů.
 
V roce 2016 se smíšený sbor pod vedením Marka Müllera zúčastnil Mezinárodního festivalu akademických sborů IFAS Pardubice odkud si přivezl dvojnásobné umístění ve stříbrném pásmu v kategoriích "O Cenu Bohuslava Martinů" a "Komorní smíšené sbory".
 
O rok později soutěžil ve kategorii smíšených sborů na mezinárodním soutěžním festivalu Canco Mediterrania v Lloret de Mar (Španělsko). V kategoriích folklórní a sakrální hudba si vybojoval ve zlatém pásmu třetí místa. V kategorii populární hudba poté obdržel druhé místo opět ve zlatém pásmu.
 
Aktuálně je hlavním sbormistrem smíšeného sboru Petr Řehák.
 

Kontakt

Jizerka Semily z.s.
Jizerská 564
513 01 Semily

© 2015 Jizerka Semily

Vytvořte si web zdarma!Webnode