ZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ

 

30. 1. - 2. 2. 2020
Zimní soustředění Smíšeného sboru Jizerka na Frýdštejně.

13. - 16. 2. 2020
Zimní soustředění Jizerky na Benecku.

 

 

VÁNOČNÍ KONCERTY

 

1. 12. 2019     kostel sv. Prokopa v Libošovících od 18:00

8. 12. 2019     Kulturní dům Střelnice Vrchlabí od 18:00

14. 12. 2019   Kulturní centrum Golf Semily od 18:00

15. 12. 2019   kostel Narození Panny Marie v Úbislavicích od 16:00

 
NOVÉ FOTKY SBORU! :)
 
Jizerka má před sebou školní rok, ve kterém slaví 55. výročí založení. Jako první dárek si nadělila focení s úžasnou a talentovanou Leou Jenčovou, které moc děkujeme. Tady je ochutnávka prvních fotek. 
 
 
 

MEZINÁRODNÍ FESTIVAL "MUSIC AND SEA" V ŘECKU

 

Jizerka vstoupila do 55. roku svého "života" zájezdem do řecké Paralie, kde se konal ve dnech 10. - 14. 9. mezinárodní festival "Music and Sea".

Zároveň se soutěžním festivalem pěveckých sborů probíhal i festival folklórní, a tak bylo ve městě i jeho okolí živo.
Měli jsme možnost shlédnout vystoupení souborů třeba z Bulharska nebo Makedonie. Bylo zajímavé se touto formou seznámit s lidovou kulturou některých zemí.
Kromě toho jsme užili také dne na pirátské lodi nebo výletu ke klášterům Meteora v blízkosti města Kalabaka.  Tyto kláštery jsou postaveny vysoko na vrcholcích pískovcových skal a tak vypadají, jako by se vznášely.  Je až skoro neuvěřitelné, že byly vytvořeny lidskou rukou.

Soutěžní den vyšel na pátek 13. a rozhodně nám nepřinesl smůlu. Na soutěži se sešly sbory na velmi vysoké úrovni (Polsko, Bulharsko, Řecko, Gruzie, Makedonie,...). Pro nás bylo tedy velkou motivací se mezi ně se ctí zařadit. A to se nám podařilo. Sbory Jizerky získaly ve svých kategoriích tato umístění: Dětský a mládežnický sbor Jizerka 3. místo, Smíšený sbor Jizerka 3. místo, Komorní sbor Jizerka 2. místo, mužský sbor H9 1. místo.

Komorní sbor Jizerky a mužský sbor H9 postoupily do soutěže o hlavní cenu Grand Prix. Tu si nakonec odvezl sbor z Gruzie, který patřil i mezi naše velké favority. Cenu jsme jim moc přáli. Opět nám bylo potěšením reprezentovat Českou republiku a město Semily. Zájezd byl umožněn i díky finanční podpoře Libereckého kraje, za kterou velmi děkujeme.

Za Jizerku
Nikol Brožková

Starší aktuality zde

 

© 2015 Adéla Jechová