Naši sbormistři

Nadia Ladkany a Petr Řehák

Nadia Ladkany

Hlavní sbormistryně je absolventkou konzervatoře v Teplicích u prof. Evy Zikmundové (zpěv - mezzosoprán), po níž studovala sbormistrovství na PF UK v Praze. V současné době je pod pedagogickým vedením sopranistky Marie Urbanové.

V roce 1998 získala Cenu Leoše Janáčka za interpretaci a propagaci soudobé hudby. Účastnila se mezinárodních pěveckých kurzů u H. Kobayashiho, M. Scheffela a T. Paula. Kromě sólového zpěvu se věnuje také komorní hudbě, melodramu a mluvenému slovu. Od roku 2004 je členkou komorního vokálního souboru Octopus Pragensis. 

V poslední době spolupracuje se Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK, se kterým natočila oratorium Zdeňka Lukáše Adam a Eva. Dále s Komorní filharmonií Pardubuce, Filharmoní Hradec Králové, orchestrem Virtuosi di Praga, Symfonickým orchestrem ČRO a dalšími tělesy. Je sólistkou a stálou členkou Pražského komorního sboru. Pedagogicky působí na konzervatoři v Teplicích. 

Od roku 2007 je hlavní sbormistryní pěveckého sboru Jizerka Semily, Smíšeného sboru Jizerka Semily a Komorního sboru Jizerka Semily.

Petr Řehák

Vystudoval obor sbormistrovství u prof. Tomáše Fialy na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Působil jako asistent sbormistra Vladimíra Petržilky v dětském sboru Kvítek Louny. Od roku 1996 vede komorní pěvecký sbor Romance v Ústí nad Labem.

Sbormistrem Jizerky je od roku 2016 a pokud zrovna nestojí před sborem, tak je posilou basové sekce Smíšeného sboru Jizerka Semily 

Klára Hassová

Medailonek připravujeme


 

Sbormistři přípravných sborů

Iva Srbová                                                             Jitka Strnadová

Iva Srbová

Sbormistryně Sedmikrásky vystudovala Gymnázium Jana Palacha v Turnově a poté absolvovala Univerzitu Jana Evagelisty Purkyně v Ústí nad Labem obor český jazyk-hudební výchova.

Od roku 1993 vede přípravný sbor nejmladších dětí. Sama nadále aktivně zpívá ve sboru Jizeran.

Na ZŠ Dr. F. L. Riegra v Semilech vyučuje český jazyk a hudební výchovu.

 

Jitka Strnadová

Jitka Strnadová je dcerou Aleny a Václava Brádlových, zakladatelů DPS Jizerka. Hudbu a sborový zpěv ji provázel od útlého dětství. Po maturitě na Gymnáziu Ivana Olbrachta v Semilech vystudovala UJEP v Ústí nad Labem (hudební výchova a sbormistrovství). 

Se svou kamarádkou Evou Brigadoi se roku 1997 stala sbormistryní druhého přípravného sboru Čekanky a od roku 1999 ho vede samostatně. Sama zpívá ve Smíšeném sboru Jizerka Semily.

Mimo to si na jazykové škole dostudovala německý jazyk a spolu s hudební výchovou ho vyučuje na GIO Semily. 

Kontakt

Jizerka Semily z.s.
Jizerská 564
513 01 Semily

© 2015 Jizerka Semily

Tvorba www stránek zdarmaWebnode