Čekanky

 

Webové stránky: https://cekanky-semily.webnode.cz/

Čekanky jsou po Sedmikrásce, druhým přípravným pěveckým sborem hlavního sboru Jizerka Semily.

Zpívá zde 30 až 40 dětí navštěvujících 3. - 5. třídu základní školy.

Posláním sboru je zdokonalit děti v pěvecké technice, naučit je práci s notovým materiálem a nezbytné kázni při zkouškách. Děti získávají důležité praktické zkušenosti a potřebné sebevědomí, které je nutné k vystupování.

Sbor funguje pod taktovkou sbormitryně Mgr. Jitky Strnadové, která na této pozici působí od roku 1999. 

Zkoušky přípravného sboru se konají v hudebně ZŠ Dr.F.L. Riegra v Semilech každou středu od 14h do 15h a od 15h do 16h.

Nový repertoár nacvičují Čekanky každý rok na zimním soustředění, které se tradičně koná na horské škole na Benecku v období měsíce ledna či února. Během víkendu děti nejen zpívají, ale jsou pro ně připraveny i různé volnočasové aktivity laděné do jednoho tématu. V minulosti například: Harry Potter, Divočina, Strašidla. 

 

Mezi jejich nejoblíbenější skladby patří díla předních českých skladatelů. Například M. Uherka, M. Raichela, P. Ebena, E. Hradeckého nebo třeba J. Pavlici. S Hradišťanem pod vedením Jiřího Pavlici měly Čekanky tu čest několikrát vystupovat.

 

Zúčastnily se také workshopů u světoznámého kanadského skladatele a sbormistra Stephena Hatfielda.

 

Čekanky si vyzkoušely i své dramatické schopnosti při nastudování úspěšné operky Sněhurka (autor Jaroslav Vávra).

 

Pravidelně se účastní soutěží a sborových přehlídek v Libereckém kraji, kde si vedou velmi úspěšně. Od roku 2016 jsou každoročně oceňovány Zlatým pásmem v Krajském kole celostátní přehlídky školních dětských pěveckých sborů v Jablonci nad Nisou. Dvakrát se zpěvákům podařilo probojovat se do celostátního kola této soutěže v moravském Uničově. Bodují i v jiných soutěžích např. Národní soutěži žáků ZUŠ, nebo Zpíváme si pro radost "O cenu Českého ráje".

 

Uskutečňují také výměnné zájezdy se spřátelenými sbory po celé České republice.

 

Pořádají pravidelné tématické koncerty (Vánoční, Jarní, Maminkám) a každým rokem se podílý na organizaci sborového festivalu "Semilský džbánek".

 

Kontakt

Jizerka Semily z.s.
Jizerská 564
513 01 Semily

© 2015 Jizerka Semily

Tvorba www stránek zdarmaWebnode